Webinář (zdarma): Toximetr pro online hodnocení toxicity (ve vodách a vodních tocích)

Ve 45 minutách se dozvíte základní informace o kontinuálním monitoringu toxicity:
něco z historie, principy metody, instrumentace, praxe z Evropy a ze světa

Toximeter pro online hodnocení toxicity - 23.02.2021

Odkaz na webinář

Webinář proběhne na platformě Cisco Webex na následující adrese (místnost bude otevřena 15 min předem začátkem): https://bbemoldaenkegmbh.my.webex.com/bbemoldaenkegmbh.my-en/j.php?MTID=m87bdc17051d7708c77556aad3f72a0dd
Po kliknutí na tento odkaz se Vám, pokud nemáte již nainstalovaný CISCO Webex na svém počítači, může nabídnout instalační soubor ke stažení. Nelekejte se. Pro nejlepší zážitek si aplikaci Webex Meetings můžete také stáhnout ze stránek webex.com a v předstihu nainstalovat. Webináře se dá zůčastnit i přímo z prohlížeče, bez nutnosti cokoli instalovat.


Toximetr pro online hodnocení toxicity

Pro skutečnou a kvalitní ochranu vod je nutný monitoring ekotoxicity jako sumárního parametru znečištění.

I když je biomonitoring toxicity klíčovou součástí kontinuálního monitoringu kvality vod, není zatím není v České republice zaveden. Ve světě má však více jak 20ti letou tradici. A tak toximetry hlídají vody na všech významných evropských povodích a zdrojích pitných vod pro velkoměsta.

Ekotechnika.com společně s předním světovým výrobcem online toximetrů, německou společností bbe Moldaenke, pro Vás připravila webinář na téma: Toximetr pro online hodnocení toxicity

Ve 45 minutách se dozvíte základní informace o kontinuálním monitoringu toxicity: něco z historie, principy metody, instrumentace, praxe z Evropy a ze světa. Úroveň obtížnosti: 1.

Agenda

  • Úvod
  • Od testů statické toxicity po dynamické online hodnocení toxicity
  • Aplikace a distribuce toximetrů po celém světě
  • Dotazy a odpovědi

30 min prezentace + 15-30 min na dotazy. Přednáška proběhne v anglickém jazyce.
Napadají Vás už teď nějaká otázky? Neváhejte a napište nám je. Otázky předem nám můžete posílat česky/anglicky, v průběhu webináře je zodpovíme anglicky.

Z webináře bude pořízen videozáznam, který po jeho skončení opatříme českými titulky, dáme k dispozici online. Odkaz zašleme všem registrovaným.

Přednášející

  • Detlev Lohse studoval biochemii na univerzitě v Hannoveru a v roce 1986 získal titul Ph.D na düsseldorfské univerzitě. Více než 10 let strávil v základním výzkumu zaměřeném na rostlinnou biochemii. Posledních 22 let se Detlev soustředí na přenos znalostí týkajících se fotosyntetických procesů a pigmentů na řasách.
  • Sönke Kobarg studoval aplikovanou fyziku na univerzitě v Kielu. Již více než 20 let se věnuje online měřícím metodám a nástrojům pro kontrolu kvality vody. V roce 2011 nastoupil do bbe Moldaenke GmbH, kde od roku 2014 působí jako generální ředitel.

Registrace na webinář zdarma

Proč se registrovat?

  • Zajistíte si své místo na webináři.
  • Zašleme Vám po skončení semináře jeho záznam s českými titulky, i pokud se nebude moci zúčastnit online v den konání
  • Když vyslovíte svůj souhlas, zůstaneme ve spojení a budeme Vás informovat o novinkách na toto téma.
Základní údaje
Doplňující údaje

Registrací souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů